Mobilní planetária

Digitalis Digitarium – nejprodávanější vzdělávací planetária

Planetária Digitarium jsou oceňována na celém světě pro svou kvalitu, design, flexibilitu a exkluzivní funkce. K projekci jsou využívány profesionální projektory Panasonic nebo Barco (ProjectionDesign) s vysokým rozlišením, kontrastem a jasem, které obsahují speciální sférické objektivy pro zajištění nejlepší kvality zobrazení.

Jednoduché používání: prostřednictvím jedinečného podsvíceného dálkového ovladače je ovládání celého systému velice jednoduché. Každé tlačítko obsahuje ikonku zobrazující názorně jeho funkci. Pro ovládání není potřeba řídící počítač. Učitelé jsou osvobozeni od složitého, nepohodlného řídícího software, kde by museli psát jednotlivé příkazy během výuky. Mohou se tak věnovat pouze tomu co vysvětlují, což jim ušetří mnoho času při výuce i její přípravě.

Univerzální řídící konzole je nové uživatelské rozhraní navržené společností Digitalis pro dálkové ovládání planetárií Digitarium. Univerzální řídící konzole je založena na webové aplikaci, která dává více možností přednášejícím pro ovládání celého systému, při současném zachování snadné použitelnosti, kterou jsou produkty Digitalis proslavené.

Učitelé mohou používat tento software i na různých přenosných zařízeních jako je například Apple iPad a vytvořit si tak tzv. Digitarium SkyPad.

Pokročilé interaktivní funkce budou obrovským přínosem zejména pro učitele, kteří využívají mobilní nafukovací planetária. Univerzální řídící konzole nenahrazuje kapesní podsvícený dálkový ovládač Digitalis, ale poskytuje uživatelům lepší kontrolu a více funkcí pro jejich prezentaci.

Létání a navigace ve 3D vesmíru s planetáriem Digitalis

Nová verze Nightshade Professional představuje nový způsob jak popularizovat astronomii.

  • Realistické a detailní zobrazení povrchu pomocí topografických dat pro jednotlivé planety
  • Vysoké rozlišení textur planet a jejich měsíců
  • Vestavěná aktualizovaná databáze komet, asteroidů, extrasolárních planet a umělých družic
  • Obsahuje více než 11 000 000 hvězd, od nejjasnějších až po hvězdy, jejichž jasnost přesahuje 13,5 magnitudy
  • Uživatel může zvolit, aby se zobrazily méně jasné hvězdy, jakmile se vzdálí do hlubokého vesmíru
  • Diváci mohou cestovat v rámci Sluneční soustavy, Mléčné dráhy nebo vesmírem s prostorovým rozmístěním hvězd, planet a jejich měsíců
  • Je možné prolétávat objekty s vysokým rozlišením textur nebo se můžete proletět mimo Mléčnou dráhu

slide_template:
default