Digitální planetárium Evans & Sutherland

Digistar 7 je světově nejlepší simulační a vizualizační software. Společnost Evans & Sutherland, instalovala první digitální planetárium na světě již v roce 1982. Po 40 letech usilovného vývoje byla představena poslední šedmá verze tohoto revolučního řídícího a simulačního programu nesoucí název DIGISTAR 7.

escosm

Každá projekční kopule se liší, proto Digistar 7 nabízí široké spektrum nejrůznějších projekčních možností, které splní ty nejvyšší technické parametry, ale i požadavky na celkový rozpočet. Projekční možnosti současnosti nejsou definitivní, jelikož systém Digistar má schopnost se přizpůsobit i budoucím technologiím.

DATA2DOME – hladce integruje astronomická data do systémů planetárií v plném rozsahu. Obsah a metadata jsou automaticky stahována prostřednictvím internetu do systému planetária, čímž se výrazně snižuje pracovní zátěž operátora planetária.

Každé ráno mohou prezentátoři planetária po celém světě vstoupit do menu pro výběr zajímavých zpráv a čerstvých datových souborů – zprávy, jevy na obloze, data historických událostí a mnoho dalších, a připravit úplné datové sady a metadata ke stažení a zařadit je do svých představení během dne. Přednášející se tak stane „Astronomickým zpravodajem“, schopným hlásit nové události, které se odehrávají téměř v přímém přenosu.

data2dome

4K projektory s vysokým světelným výkonem

Projekční systém využívající dva projektory Sony 4K SRX (každý s rozlišením 4096 x 2160 obra-zových bodů). Vyznačují se velmi vysokým jasem od 22 000 do 42 000 lumenů. Pomocí dvou projektorů systém dosahuje aktivního rozlišení 4K (4000 x 4000 obrazových bodů) a výsledný obraz je spojen v jediný využívající celou projekční kopuli. Projektory instalujeme v technickém prostoru za projekční kopuli. Pro maximální ostrost, jasnost a věrnost obrazu používá Evans and Sutherland vlastní projekční optiku.

4K projektory s vysokým kontrastem

Tento projekční systém využívá dva JVC 4K D-ILA projektory ( každý s rozlišením 4096 x 2400 obrazových bodů), které poskytují vynikající kombinaci kontrastu, jasu a vysokého rozlišení. Pomocí dvou projektorů systém dosahuje aktivního rozlišení 4K (4000 x 4000 obrazových bodů) a výsledný obraz je spojen v jediný využívající celou projekční kopuli. Instalovány mohou být uprostřed nebo v technickém prostoru za projekční kopulí.
Pro malé projekční kopule je vhodné řešení pouze s jedním projektorem JVC 4K D-ILA, který instalujeme uprostřed sálu. Výhodou je, že výsledný obraz není nutné spojovat. Pro maximální ostrost, jasnost a věrnost obrazu používá Evans and Sutherland vlastní projekční optiku.

8K projekční systémy

Pro maximální jasnost, ostrost a vizuální zážitek, nabízí Evans and Sutherland 8K projekční systémy realizované projektory Sony 4K SRX nebo JVC 4K D-ILA. Projektory instalujeme v technickém prostoru nebo za projekční kopuli. Výsledný obraz je spojen v jediný využívající celou projekční kopuli s úžasným rozlišením 8K (8000 x 8000 obrazových bodů).

Projektory DLP

DLP projektory umožňují rozlišení od 1400 x 1050 do 2560 x 1600 obrazových bodů. K dispozici jsou možnosti konfigurace fulldome projekce pomocí dvou, pěti nebo šesti projektorů. Naše profe-sionální DLP projektory nabízíme v jednočipovém, nebo vícečipovém provedení s různým kontrastním poměrem a světelným výkonem v závislosti na celkových možnostech rozpočtu a ve-likosti kopule. Vybaveny mohou být standardními lampovými moduly pro nejvyšší světelný výkon, nebo LED lampami pro jejich extrémně dlouhou životnost.

slide_template:
default