Komplexní řešení sférických kin a planetárií

Nabízíme kompletní řešení na míru

Ve spolupráci se společnostmi Evans and Sutherland a Skypoint zajistíme vše, co potřebujete pro nejlepší řešení sférických projekcí. Mimo samotnou instalaci digitálního, optomechanického, nebo hybridního planetária můžeme poskytnout následující produkty a služby:

 • Projekční kopule SPITZ a Future Technology
 • LED projekční kopule
 • Sférická a imersivní kina
 • Mobilní digitální planetária a nafukovací kopule
 • Audio systémy
 • LED osvětlení projekční kopule
 • Automatizační systémy
 • Návrh planetárií, kin a sférických projekcí
 • Projektový management
 • Mobilní planetária
 • Fulldome pořady a jejich produkci

Digitální planetárium Evans and Sutherland Digistar 7

Každá projekční kopule se liší, proto Digistar 7 nabízí široké spektrum nejrůznějších projekčních možností, které splní ty nejvyšší technické parametry, ale i požadavky na celkový rozpočet. Projekční možnosti současnosti nejsou definitivní, jelikož systém Digistar má schopnost se přizpůsobit i budoucím technologiím.

S Digistar 7 vytváříte pořady v reálném čase velice snadně a intuitivně rychleji než kdykoliv předtím. Pro vytváření pořadů v reálném čase využívá Digistar zcela nové uživatelské rozhraní Show Builder, díky kterému je tvorba jednotlivých scén hračkou. Na časovou osu jednoduše vkládáte astronomické objekty a následně upravíte časy zobrazení a přechodové efekty. Jelikož se vše děje v reálném čase, neustále můžete všechny změny v nastavení kontrolovat v náhledovém okně, nebo přímo na kopuli. Během několika minut a zcela bez námahy vytvoříte vzrušující sekvence, které si upravíte podle svých představ k naprosté dokonalosti.

Podívejte se na povrch Země, měsíců a ostatních planet v naší Sluneční soustavě ve vysokém rozlišení  detailů a s prostorovým zobrazením terénu. Revoluční řešení zobrazení umožňuje plynulý přechod mezi texturami v nízkém rozlišení při větších vzdálenostech a ve vysokém rozlišení při průletu nad povrchem. Zobrazení textur ve vysokém rozlišení je zcela bezchybné a neprojevují se známky postupného, nebo pomalého načítání textur v podobě tzv. „kostičkování“.  Jednoduše definujete letovou trasu a zcela plynule letíte několik tisíc metrů nad povrchem.

S Kinect XBOX 360 ovládáte let vesmírem pomocí svého těla. Tato vzrušující technologie využívá senzory zachycující pohyb a gesta, které následně převádí na příkazy. To umožňuje moderátorům, dospělým i dětem vzájemnou interakci se zobrazovaným vesmírem.

Digistar je navržen tak, aby práce v něm byla rychlá a intuitivní. Je vybaven uživatelským rozhraním umožňující přístup k obrovskému množství položek prostřednictvím jednoduchého vyhledávače. Základní možnosti systému jsou jednoduše rozděleny pomocí záložek na Přehrávání pořadů, Živý vstup moderátora, Vytváření pořadů a Údržba systému.

V reálném čase můžete zobrazit High Definition obraz z kamery, počítače, Blu-ray, nebo z DVD kdekoliv na kopuli. S pomocí chroma klíčování v reálném čase vytváříte živé vstupy moderátora přímo na jednotlivých místech ve vesmíru.

Digistar obsahuje nový algoritmus pro vykreslování volumetrických dat v reálném čase. Mraky, mlhoviny a Mléčná dráha to vše může být zobrazeno ve volumetrické podobě v reálném čase. Částicový systém vytváří v reálném čase počasí, sopky, gejzíry a jiné efekty.

Digistar 7 nabízí možnost přehrávání fulldome pořadů při rychlosti až 240 fps, což je osminásobná snímkovací rychlost běžného videa. Z důvodu větší snímkovací frekvenci vnímáte pak děj mnohem intenzivněji. Obraz je mnohem ostřejší a méně rozmazaný, protože lidské oko vidí více informací.

Digitální planetárium Evans & Sutherland

Digistar 7 je světově nejlepší simulační a vizualizační software. Společnost Evans & Sutherland, instalovala první digitální planetárium na světě již v roce 1982. Po 40 letech usilovného vývoje byla představena poslední šedmá verze tohoto revolučního řídícího a simulačního programu nesoucí název DIGISTAR 7.

escosm

Každá projekční kopule se liší, proto Digistar 7 nabízí široké spektrum nejrůznějších projekčních možností, které splní ty nejvyšší technické parametry, ale i požadavky na celkový rozpočet. Projekční možnosti současnosti nejsou definitivní, jelikož systém Digistar má schopnost se přizpůsobit i budoucím technologiím.

DATA2DOME – hladce integruje astronomická data do systémů planetárií v plném rozsahu. Obsah a metadata jsou automaticky stahována prostřednictvím internetu do systému planetária, čímž se výrazně snižuje pracovní zátěž operátora planetária.

Každé ráno mohou prezentátoři planetária po celém světě vstoupit do menu pro výběr zajímavých zpráv a čerstvých datových souborů – zprávy, jevy na obloze, data historických událostí a mnoho dalších, a připravit úplné datové sady a metadata ke stažení a zařadit je do svých představení během dne. Přednášející se tak stane „Astronomickým zpravodajem“, schopným hlásit nové události, které se odehrávají téměř v přímém přenosu.

data2dome

4K projektory s vysokým světelným výkonem

Projekční systém využívající dva projektory Sony 4K SRX (každý s rozlišením 4096 x 2160 obrazových bodů). Vyznačují se velmi vysokým jasem od 22 000 do 42 000 lumenů. Pomocí dvou projektorů systém dosahuje aktivního rozlišení 4K (4000 x 4000 obrazových bodů) a výsledný obraz je spojen v jediný využívající celou projekční kopuli. Projektory instalujeme v technickém prostoru za projekční kopuli. Pro maximální ostrost, jasnost a věrnost obrazu používá Evans and Sutherland vlastní projekční optiku.

4K projektory s vysokým kontrastem

Tento projekční systém využívá dva JVC 4K D-ILA projektory ( každý s rozlišením 4096 x 2400 obrazových bodů), které poskytují vynikající kombinaci kontrastu, jasu a vysokého rozlišení. Pomocí dvou projektorů systém dosahuje aktivního rozlišení 4K (4000 x 4000 obrazových bodů) a výsledný obraz je spojen v jediný využívající celou projekční kopuli. Instalovány mohou být uprostřed nebo v technickém prostoru za projekční kopulí.
Pro malé projekční kopule je vhodné řešení pouze s jedním projektorem JVC 4K D-ILA, který instalujeme uprostřed sálu. Výhodou je, že výsledný obraz není nutné spojovat. Pro maximální ostrost, jasnost a věrnost obrazu používá Evans and Sutherland vlastní projekční optiku.

8K projekční systémy

Pro maximální jasnost, ostrost a vizuální zážitek, nabízí Evans and Sutherland 8K projekční systémy realizované projektory Sony 4K SRX nebo JVC 4K D-ILA. Projektory instalujeme v technickém prostoru nebo za projekční kopuli. Výsledný obraz je spojen v jediný využívající celou projekční kopuli s úžasným rozlišením 8K (8000 x 8000 obrazových bodů).

Projektory DLP

DLP projektory umožňují vytvořit celkové rozlišení fulldome projekce od 2K – 16K. K dispozici jsou možnosti konfigurace fulldome projekce pomocí jednoho, dvou, pěti nebo až 32 projektorů. Naše profesionální DLP projektory nabízíme v jednočipovém, nebo vícečipovém provedení s různým kontrastním poměrem a světelným výkonem v závislosti na celkových možnostech rozpočtu a velikosti kopule.

Fulldome Shows (sférické filmové pořady)

Ve spolupráci s Evans and Sutherland nabízíme více než 600 filmových licencí pro sférickou projekci se zaměřením na astronomii, kosmologii, přírodu, historii, architekturu, hudbu a zábavu.V případě potřeby pořady přizpůsobíme na vaše využívané rozlišení sférické projekce a zhotovíme český, nebo slovenský dabing.

slide_template:
default