Komplexní řešení sférických kin a planetárií

Nabízíme kompletní řešení na míru

Ve spolupráci se společnostmi Evans and Sutherland a Skypoint zajistíme vše, co potřebujete pro nejlepší řešení sférických projekcí. Mimo samotnou instalaci digitálního, optomechanického, nebo hybridního planetária můžeme poskytnout následující produkty a služby:

 • Projekční kopule SPITZ a Future Technology
 • LED projekční kopule
 • Sférická a imersivní kina
 • Mobilní digitální planetária a nafukovací kopule
 • Audio systémy
 • LED osvětlení projekční kopule
 • Automatizační systémy
 • Návrh planetárií, kin a sférických projekcí
 • Projektový management
 • Mobilní planetária
 • Fulldome pořady a jejich produkci

Digitální planetárium Evans and Sutherland Digistar 7

Každá projekční kopule se liší, proto Digistar 7 nabízí široké spektrum nejrůznějších projekčních možností, které splní ty nejvyšší technické parametry, ale i požadavky na celkový rozpočet. Projekční možnosti současnosti nejsou definitivní, jelikož systém Digistar má schopnost se přizpůsobit i budoucím technologiím.

S Digistar 7 vytváříte pořady v reálném čase velice snadně a intuitivně rychleji než kdykoliv předtím. Pro vytváření pořadů v reálném čase využívá Digistar zcela nové uživatelské rozhraní Show Builder, díky kterému je tvorba jednotlivých scén hračkou. Na časovou osu jednoduše vkládáte astronomické objekty a následně upravíte časy zobrazení a přechodové efekty. Jelikož se vše děje v reálném čase, neustále můžete všechny změny v nastavení kontrolovat v náhledovém okně, nebo přímo na kopuli. Během několika minut a zcela bez námahy vytvoříte vzrušující sekvence, které si upravíte podle svých představ k naprosté dokonalosti.

Podívejte se na povrch Země, měsíců a ostatních planet v naší Sluneční soustavě ve vysokém rozlišení  detailů a s prostorovým zobrazením terénu. Revoluční řešení zobrazení umožňuje plynulý přechod mezi texturami v nízkém rozlišení při větších vzdálenostech a ve vysokém rozlišení při průletu nad povrchem. Zobrazení textur ve vysokém rozlišení je zcela bezchybné a neprojevují se známky postupného, nebo pomalého načítání textur v podobě tzv. „kostičkování“.  Jednoduše definujete letovou trasu a zcela plynule letíte několik tisíc metrů nad povrchem.

S Kinect XBOX 360 ovládáte let vesmírem pomocí svého těla. Tato vzrušující technologie využívá senzory zachycující pohyb a gesta, které následně převádí na příkazy. To umožňuje moderátorům, dospělým i dětem vzájemnou interakci se zobrazovaným vesmírem.

Digistar je navržen tak, aby práce v něm byla rychlá a intuitivní. Je vybaven uživatelským rozhraním umožňující přístup k obrovskému množství položek prostřednictvím jednoduchého vyhledávače. Základní možnosti systému jsou jednoduše rozděleny pomocí záložek na Přehrávání pořadů, Živý vstup moderátora, Vytváření pořadů a Údržba systému.

V reálném čase můžete zobrazit High Definition obraz z kamery, počítače, Blu-ray, nebo z DVD kdekoliv na kopuli. S pomocí chroma klíčování v reálném čase vytváříte živé vstupy moderátora přímo na jednotlivých místech ve vesmíru.

Digistar obsahuje nový algoritmus pro vykreslování volumetrických dat v reálném čase. Mraky, mlhoviny a Mléčná dráha to vše může být zobrazeno ve volumetrické podobě v reálném čase. Částicový systém vytváří v reálném čase počasí, sopky, gejzíry a jiné efekty.

Digistar 7 nabízí možnost přehrávání fulldome pořadů při rychlosti až 240 fps, což je osminásobná snímkovací rychlost běžného videa. Z důvodu větší snímkovací frekvenci vnímáte pak děj mnohem intenzivněji. Obraz je mnohem ostřejší a méně rozmazaný, protože lidské oko vidí více informací.

slide_template:
default